• YARIM ALTIN
  8.551,00
  % -0,62
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6023
  % 0,39
 • € EURO
  34,7932
  % 0,16
 • £ POUND
  40,6293
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3499
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  2117552,643
  % 4,32
 • BIST 100
  9.469,48
  % -0,58
Reklam
Reklam

Yapı Kredi World Sanal Kart Nedir, Nasıl Oluşturulur?

Yapı Kredi World Sanal Kart Nedir, Nasıl Oluşturulur?
Reklam

Yapı Kredi bankası, müşterilerinin hızlı ve güvenli bir şekilde online alışveriş yapabilmesi ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bir yeniliği daha müşterilerinin hizmetine sunuyor. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijitalleşme kavramı da bankaların yenilik konusunda gözdesi olmuş durumda. Bununla birlikte insanların alışveriş alışkanlıkları online platformlar üzerine yönelmekte. Bankalarda, müşterilerinin alışkanlıklarını hizmete çevirmek için çeşitli yenilikler yapmaktadır. Yapı Kredi bankası da bu yenilikleri takip edip müşterilerinin memnuniyeti sağlamak için çeşitli yenilikler uygulayan bir bankadır. Peki bankanın vermiş olduğu adıyla World dijital kart yani Yapı Kredi World sanal kart nedir?

Yapı Kredi bankasının hizmete sunduğu Yapı Kredi World dijital kartta bu yeniliklerden biridir. Yapı Kredi World dijital kart, Yapı Kredi bankasını tercih eden kişilerin, online alışverişlerini hızlı ve güvenli bir şekilde yapması için geliştirilen kredi kartına benzer bir alışveriş amacı olarak hizmete sunulmaktadır. Ancak her ne kadar kredi kartlarına benzerlik gösterse de kredi kartının sunduğu hizmetlerle bir tutulmalıdır. Sebebi limit ve harcamalar konusunda Yapı Kredi World dijital kartın farklılıklarının bulunmasıdır. Yapı Kredi World dijital kart, diğer bankaların sanal kartlarıyla hemen hemen aynı özelliklere sahiptir ve sadece online alışverişlerde kullanılmaktadır.

World Sanal Kart Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi bankası tarafından müşterilerinin hizmetine sunulan Yapı Kredi World dijital kartın birçok avantajı ve özelliği bulunmaktadır. Bu avantaj ve özellikleri maddeler halinde açıklayacak olursak;

 • Yapı Kredi World dijital kart, kredi kartınızla birebir entegre işlem görmektedir. Bu sebeple limitiniz kredi kartı limitinize göre ayarlanır.
 • Dijital kartın başlangıç limiti 0 TL’dir. Karta para aktarma işlemini Yapı Kredi resmi internet sitesine girerek veya mobil uygulama yoluyla kredi kartınıza ulaşarak limit aktarım işlemi yapabilirsiniz.
 • Dijital kart her ne kadar kredi kartıyla entegre olarak kullanılsa da kart numarası ve güvenlik kodu farklılık gösterir. Kart numarası ve güvenlik kodu internet bankacılığı kanallarında gözüktüğünden, müşterilerine daha güvenli bir online alışveriş imkânı sunar.
 • Dijital kartınızdan harcama yaptıysanız ve harcamalarınızı kontrol etmek istiyorsanız, Yapı Kredi bankasının online kanallarından hesap özetinize ulaşabilirsiniz.

World Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Yapı Kredi World sanal kart sahibi olmak isteyen, Yapı Kredi müşterilerinin bankaya çeşitli kanalları kullanarak başvuru yapması gerekmektedir. Yapı Kredi bankasının, bu kartın talebi halinde müşterilere sunduğu tek şart aktif bir kredi kartının bulunmasıdır. Bu şartı karşılıyorsanız başvuru yaptığınız takdirde Yapı Kredi World dijital kart sahibi olabilirsiniz. Kart talebinde bulunmak için kanal hareketleri ise şöyledir;

 • Yapı Kredi internet sitesi > bireysel bankacılık giriş > kartlarım > kredi kartlarım > dijital kart tanımlama
 • Yapı Kredi mobil uygulaması > uygulamaya giriş > kartlarım > kredi kartlarım > dijital kart tanımlam
 • Telefon üzerinden başvurmak isteyenler 0850 222 0444 numaralı çağrı merkezini arayarak taleplerini müşteri hizmetlerine iletebilir ve sanal kart başvurusunu rahatlıkla yapabilirler.

World Sanal Kart Nasıl İptal Edilir?

Kullandığınız Yapı Kredi World sanal kartı iptal etmek istiyorsanız, Yapı Kredi’nin müşterilerine hizmet verdiği alanları kullanabilirsiniz. Bu alanları ve yapmanız gerekenleri açıklayacak olursak;

 • Yapı Kredi internet sitesine giriş yaparak kartlarım bölümünden dijital kartı seçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında kart işlemleri menüsünden kartınızı iptal edebilirsiniz.
 • Yapı Kredi mobil uygulamasından kart iptali yapacak kişiler, kartlarım bölümüne girip dijital kartı seçerek, kart iptali seçeneğine basması yeterli olacaktır.
 • 0850 222 0444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak talebinizi belirtmeniz halinde sanal kartınızı iptal edebilirsiniz.

Yapı Kredi World Sanal Kart nedir, nasıl oluşturulur, nasıl silinir gibi sorulara verilen cevaplardan tatmin olmadınız mı? Sorularınız varsa aşağıda yer alan ”Soru Sor” alanından bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ