• YARIM ALTIN
  8.520,00
  % -0,88
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6021
  % 0,39
 • € EURO
  34,8276
  % 0,24
 • £ POUND
  40,6495
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3497
  % 0,94
 • BITCOIN/TL
  2128650,470
  % 4,37
 • BIST 100
  9.458,64
  % -0,69
Reklam
Reklam

Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar
Reklam

Günümüzde artık her vatandaşın cüzdanında mutlaka en az bir kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı artık çoğu kişi için bir ihtiyaç haline gelmiştir. Öyle ki müşterilerin en çok tercih ettiği banka ürünlerinden birisi de kredi kartlarıdır. Kredi kartları genellikle düşük krediler, orta krediler ve yüksek krediler olmak üzere 3’e ayrılmaktadır. Tüm bunların dışında bankalar yüksek limitli kredi kartları da vermektedir. Krediler verilirken müşterilerin bazı koşulları sağlaması önem taşımaktadır. Örneğin kredi notunun belirli bir düzeyde olması, herhangi bir kredi kartının ödemelerinin düzenli yapılması aranan koşullar arasında yer almaktadır. Bu koşullar orta, düşük ve yüksek kredi kartları verilirken genel kullanım şartları arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok banka yüksek limitli kredi kartı sağlamaktadır. Tabii ki bunun için bir dizi şartı karşılamanız gerekmektedir. Peki bu şartlar nelerdir? Yüksek limitli kredi kartı veren bankalar hangileridir bakalım.

Kredi Kartı Limitleri Nasıl Belirlenir?

Kart limitleri birkaç yıl öncesine kadar banka tarafından belirlenmekteydi. Günümüzde ise artık devlet tarafından koyulan kurallar çerçevesinde kart limitleri belirlenmektedir. Öncelikle banka sizlerden gelirinizi belgelendirmenizi istemektedir. Birçok banka üzerinden gelir belgeniz ile sorgulama yapabilir ve ne kadar kart limiti alabileceğinizi sorgulayabilirsiniz. Diyelim ki çalışıyorsunuz ve geliriniz belgelendirebiliyorsunuz. Banka sizlere maaşınızın iki katı kadar kart limiti açmaktadır. İlerleyen süreçlerde kart limitinizi geliriniz ve kart ödemenizin düzenine göre artırabilirsiniz.

Kerdi Kartı Limitleri Nasıl Yükseltilir?

Kart limit yükseltme işlemleri gelire bağlı olan uygulamalardır. Diyelim ki sabit bir geliriniz yok ancak yüksek tutarlarda değişen geliriniz mevcut. İşte tam da bu noktada banka sizden TBB risk raporunuzu istemektedir. Kredi kartı limitlerinizi yükseltmek için 1 yıl boyunca maaşınızı belgeleyebilmelisiniz. Maaş gelirinizi belgeledikten sonra banka sizin maaşınızın 2 katını kredi kartı olarak verecektir. Belirli bir süre geçtikte sonra ise müşteri temsilciniz aracılığı ile veya mobil bankacılık, internet bankacılığı aracılığı ile de kart limitinizi yükseltebileceksiniz.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

 • Garanti BBVA
 • Akbank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • QNB Finansbank
 • İş Bankası
 • ING Bank
 • Şekerbank
 • Odeabank
 • TEB
 • Enpara

Gibi bankalar yüksek limitli kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır.

Finansbank Yüksek Limitli Kredi Kartı

Finansbank üzerinden kart limit başvurusunda bulunarak, kart limitinizi artırabilirsiniz. Finansbank temsilcileri ile kart limitinizi artırabilir veya bankanın koşullarından faydalanabilirsiniz. Yüksek limitli krediler hakkında aşağı da ki bilgileri bilmenizde fayda vardır. Kart limitini artırmak isteyen müşteriler LIMIT yazarak 2273’e SMS gönderebilir ve limit artırımı için talepte bulunabilirsiniz. Hediye para seçeneği ile 1.500 TL tutarında ki alışverişlerinizi bedavaya getirebilirsiniz. Anında kredi seçeneği ile nakit ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Taksit kolay seçeneği ile 50 TL ve tutarında ki harcamalarınızı da taksitlendirebilirsiniz.

Akbank Yüksek Limitli Kredi Kartı

Akbank kredi kart limitini yüksek alabilmek için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerinizi SMS üzerinden, mobil uygulama ve müşteri temsilcisi ile görüşerek gerçekleştirebilirsiniz. Akbank üzerinden yüksek limitli kart alan kişilerin aşağıda ki bilgileri bilmelerinde fayda vardır. Akbank müşteri limitlerinizi Akbank’ın web sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz. Axess Card Akbank’ın bir ürünü olup alışveriş faiz oranı ise %2,25’tir. Limit artış talebinde bulunmak için kartın son 4 hanesini, aylık geliri ve talep edilen limit tutarını 4566’ya gönderebilirsiniz.

İş Bankası Yüksek Limitli Kredi Kartı

İş bankası üzerinden yüksek limitli kredi kartı kullanan kişiler aşağıda ki bilgileri bilmelidir: Maxcimum Kart, Maxcimum TEMA Kart, Maxcimum Genç Kredi Kartı, Maximiles bankanın ürünleridir. 200 binden fazla anlaşmalı merkezden alışveriş yapabilirsiniz. Bu alışverişler ile Maxipuan kazanıp 12 ay vade seçeneği ile geri ödeme talep edebilirsiniz. Bankanın alışveriş faiz oranı %2,25’tir. Zamanında yapılmayan ödemelerde gecikme faizi ödenir.

Garanti Yüksek Limitli Kredi Kartı

Garanti bankası üzerinden yüksek limitli kredi talebinde bulunmak için bankanın mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Garanti bankasından yüksek limitli kredi alan kişilerin aşağıda ki bilgileri bilmelerinde fayda vardır: Kart limitiniz size ulaşan zarfın üzerinde yer alacaktır. BonusCard Garanti Bankasının bir ürünüdür. Yapılan alışverişlerde 1 TL değerinde bonus kazanılır. İşlemlerinizi taksitlendirebilir, nakit avans çekebilirsiniz. Borç atlatma seçeneği ile borcunuzu 1 ay erteleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemi

Tüm bankalardan alınan kredi kartlarının ilk limit belirleme işlemleri aslında sistemsel olarak mevcut maaşınız veya geliriniz üzerinden otomatik olarak belirlenir. Zaman içerisinde limit yükseltme işlemleri mevcut bankacılık işlemlerinizde ne kadar tutarlı ve sadık olduğunuz gibi kriterler göz önünde bulundurur. Aslında kredinizi zamanında ödemek, kredi kartı ekstrenizi zamanında yatırmak bu aşamaların başında gelir. Yine ekstre tutarının asgari tutarından fazla ödeme yapmak ve tam ödeme işlemleri limit yükseltme işlemlerinizde sizin için en büyük avantajlar arasında yer almaktadır. Eğer sistemsel olarak limit yükseltme işlemleriniz başarısız oluyorsa, gelir belgeniz ile birlikte bankaya başvurmanız durumunda kredi kartı limitiniz yükseltilebilir. Yüksek limitli kredi kartı veren bankalar sorunun aslında tam cevabı ve yolu yine sizin ne kadar düzenli bir müşteri olmanızdan geçmektedir.

Reklam
YORUMLAR YAZ