• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167464,103
  % 0,53
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartı Ödeme Erteleme

Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartı Ödeme Erteleme
Reklam

Ziraat Bankası diğer birçok banka gibi müşterilerine kredi kartı ödeme erteleme imkânı sağlamakta. Özellikle pandemi sonrası yaşanan ekonomik çalkantılar vatandaşların bütçe ve geçim konusunda çeşitli sıkıntılar yaşamasına sebep olmakta. Bu sebeple Ziraat Bankası müşterilerine maddi açıdan destek olmak ve müşterilerinin belli sürelerle bütçesini toparlamasına yardım etmek için çeşitli avantajlar sunmakta. Müşterilere sunulan Ziraat Bankası Bankkart kredi kartı ödeme erteleme avantajı da Ziraat Bankası’nın sağladığı destek kampanyalarından biri olma konumunda.

Ziraat Bankası müşterilerinin bu konuda en çok merak ettiği Ziraat Bankası kredi kartı ödeme erteleme nasıl yapılır? Ödeme erteleme için gerekli şartlar nelerdir? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabileceksiniz. Ziraat Bankası kredi kartı ödeme erteleme yapabilmeniz için Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu kanallardan talep oluşturmanız gerekmektedir. Müşterilerin burada unutmaması gereken önemli bir detay ise şudur, vade ertelemelerde veya taksitlendirmelerde mevcut kredi kartı borcunun üzerine faiz eklenmektedir.

Bankkart Kredi Kartı Ödeme Erteleme

Ziraat Bankası kredi kartı ödeme erteleme talebinin iletilmesi için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri sırasıyla açıklayacak olursak; Banka şubelerine giderek ödeme erteleme yapmak isteyen vatandaşlar, kendilerine en yakın banka şubesine giderek, gişe işlemleri bölümünden kredi kartı ödeme erteleme işlemi başvurusunu rahatlıkla yapabilirler.

Ödeme erteleme işlemini bankanın müşteri hizmetlerini arayarak yapmak isteyen müşterilerin, öncelikle 444 00 00 numaralı hattı veya 0850 258 00 00 numaralı hattı araması gerekmektedir. Daha sonrasında çıkan sesli yanıt sisteminin içerisinde ‘1’ numaralı seçeneğin yani kart işlemleri menüsünün seçilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında çıkan menüde ekstre işlemlerini seçmeniz ve talebinizi ödeme erteleme yönünden iletmeniz yeterli olacaktır.

Ödeme erteleme işlemini SMS yoluyla yapmak isteyen vatandaşlar, ERTELEME yazıp bıraktığı boşluk sonrası T.C kimlik numarasını yazarak taleplerini 4757’e göndermesi gerekmektedir.

İşlemi internet bankacılığından yapmak isteyen müşteriler, Ziraat Bankası’nın resmi internet kanalına giriş yapması gerekmektedir. Daha sonra internet bankacılığı seçeneğine tıklamalıdır. Bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra önünüze çıkacak ana menüden kartlarım bölümüne girmeniz gerekmektedir. Kartlarım bölümünde tanımlı kartlarınızdan kredi kartlarım bölümüne girerek ödeme ertelemesi talebinde bulunacağınız kartı seçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz kredi kartının, kart ayarları seçeneğine girerek başvur butonuna basmanız ve kredi kartı borcu ertele seçeneğini seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ