• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1267181,180
  % -0,47
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14
Reklam
Reklam

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır, Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır, Nasıl Çekilir?
Reklam

Bankalardan işlem yapmak için vatandaşların genellikle banka müşterisi olması gerekmektedir. Ancak bu durum bazı bankalar için istisnai bir durum oluşturabilir. Para çekme, para gönderme veya para yatırma işlemi gibi işlemlerin banka müşterisi olmadan gerçekleştirilebilmesi gelişen teknolojiyle mümkün olmakta. Bu adımda Ziraat Bankası cebe havale işlemi işlemi devreye girmektedir.

Ziraat Bankası bu konuda vatandaşlara, banka müşterisi olmadan sadece T.C kimlik kartıyla para çekebilme işlemi sunuyor. Ziraat Bankası cebe havale işlemi, bankada hesabı olmayan kişilerin para çekmesine veya para yatırmasına ortam hazırlayan Ziraat Bankası’nın vatandaşlara sunduğu bir hizmettir. Havale sisteminin yapısı gereği 7/24 yapılması cebe havale işlemini kullanacak vatandaşlara 7/24 T.C kimlik kartıyla veya telefon numarasıyla işlem yapmasına olanak sağlamaktadır.

Ancak cebe havale işlemi yapmak isteyen vatandaşların ATM’lerden para çekim veya gönderim işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ziraat Bankası tarafından hizmete sunulan cebe havale işlemi, çeşitli ücretlendirmelere tabii tutulmaktadır. Bu ücretlendirme havale yapılan paranın miktarına göre çeşitlilik göstermektedir. Aynı zamanda cebe havale işleminde ödenecek tutar, havale yapılan hesaptan kesilir veya hesap olmaması durumunda ATM kişilerden ekstra ücret ister.

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cebe havale işleminin tamamen teknolojik altyapıyla oluşturulması aynı zamanda cebe havale işleminin mobil cihazlar veya internet sitelerinden yapılmasına da ortam hazırlamıştır. Ziraat Bankası’nın sunduğu cebe havale işleminden yararlanmak isteyen vatandaşların aşağıda maddeler halinde sıralanmış yolları izlemesi gerekmektedir.

Öncellikle Ziraat Bankası internet sitesinden bireysel bankacılığa giriş yapınız. Menüler kısmından işlemler bölümüne geliniz ve para transferleri işlemini seçiniz. Karşınıza para transfer seçenekleri çıkacaktır. Bu seçeneklerden cebe havale opsiyonunu seçtikten sonra internet sitesi sizden gönderilecek kişinin T.C kimlik numarasını ve telefon numarasını isteyecektir. Bu bilgileri girdikten sonra cebe havale işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil üzerinden cebe havale yapmak isteyen kişilerin, sol üst köşede bulunan menü sembolüne tıklaması gerekmektedir. Ardından önünüze çıkacak işlemler menüsünden para transfer işlemlerini seçmeniz gerekmektedir. Para transfer işlemleri menüsüne girdiğinizde cebe havale seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe girdiğinizde sizden gönderilecek hesabın bilgilerini veya gönderilecek kişinin hesabı yoksa bu kişinin T.C kimlik numarası ve telefon numarası gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgileri doğru girdiğiniz sürece cebe havale işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Havale yapan hesap sahibi veya hesap sahibi olmayan kişiler para çekme işlemini ATM’lere giderek yapmak zorundadırlar. ATM’de öncelikle kartsız işlemler menüsü seçilmelidir. Daha sonra para çekme seçeneğine tıklanmalıdır. Önünüze çıkan menüde size QR kod veya cebe havaleyle para çekme gibi iki seçenek çıkacaktır. Buradan cebe havale sistemini seçerek telefonunuza gelen sms numarasını ATM’ye girmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra cebe havale sisteminden paranızı rahatça çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Cebe Havale SMS Gelmedi

Cebe havale işlemi uygulanırken bazı durumlarda SMS kişilere ulaşmaya biliyor. Bu durumda kişilerin yapması gereken 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı çağrı merkezini arayarak tekrar bir SMS gönderimi talebinde bulunmaktır. Çağrı merkezini aradıktan sonra akıllı arama sistemiyle talebinizi belirtebilir ve tekrar SMS gönderimi alabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ