• YARIM ALTIN
  8.525,00
  % -0,68
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6028
  % 0,39
 • € EURO
  34,8404
  % 0,29
 • £ POUND
  40,6444
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,5027
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3497
  % 0,96
 • BITCOIN/TL
  2118207,644
  % 4,33
 • BIST 100
  9.510,59
  % -0,15
Reklam
Reklam

Ziraat Bankası Dekont Sorgulama ve Alma

Ziraat Bankası Dekont Sorgulama ve Alma
Reklam

Dekont almak yapılan her türlü transferlerin ve ödemelerin kanıtı niteliğinde olduğu için işlem yapan herkesin mutlaka işlem sonunda elinde yapılan işlemin dekontunu bulundurması gerekir. Ziraat Bankasından dekont almak için müşterilerinin yapmış olduğu işlemi hangi koşullar ile gerçekleştirdiği ön plandadır. Ziraat Bankası müşterileri 4 aşamada dekont alma işlemi gerçekleştirebilirler. Ziraat Bankası dekont sorgulama ve alma işlemleri hangi aşamalarda gerçekleştirilir hep birlikte bakalım.

Ziraat Bankası Dekont Alma

İlk seçenek ATM üzerinden gerçekleştirilen işlemler için. Örneğin yapılan işlem ATM üzerinden yapılmış ise işlemin sonunda anlık olarak bilgi fişi yazdır seçeneğinden yapılan işlemin dekontunu alabilir. Bilgi fişi olarak bildiğimiz işlem nüshası aslında ATM işlem dekontudur.

Ziraat bankası şubesine giderek yapılan işlemlerde ise banka görevlisi yaptığınız işlem sonrasında iki nüsha dekontu imzalamak için sizlere verir. İşlem dekontunu imzaladıktan sonra görevi imzalanan bir nüshayı tarafınıza verir.

Gerçekleşen transfer ve ödeme işlemi internet bankacılığı üzerinden yapılmışsa bu aşamada işlemin sonunda karşınıza dekont görüntüleme ve dekont gönder diye iki seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden dekont görüntüleme seçeneğini seçerek yapılmış olan işlemin dekontu açılacaktır. İsteğe bağlı olarak işlem dekontu indirilebilir veya paylaşım yapılabilirsiniz. Dekont gönder seçeneği ise Ziraat bankası müşterisinin kişisel bilgilerinde kayıtlı olan E-posta adresine mail yolu ile yapmış olduğu işlemin dekontunu gönderilecektir.

Diğer bir yöntem ise Ziraat Bankası 444 00 00 numaralı müşteri temsilcisini arayarak yapılan işlem hakkında gerekli bilgiler verildikten sonra E-mail yolu ile kayıtlı mail adresine dekont gönderilecektir. Anlık yapılan işlem dekontları bu şekilde sağlanmaktadır. Şayet geriye dönük yapılan işlemlerde dekont alma işlemi yapılabilmesi için yine yapılmış olan işlemin hangi koşullarda gerçekleştiğine bakılmalıdır.

Ziraat Bankası Dekont Sorgulama

Eğer dekont sorgulama işlemi daha önceki işlemlere aitse ilk başvurulacak ve kolay yöntem banka şubeleridir. Şubeden yapılan işlemlerde mobil bankacılık ve internet bankacılığı hesap hareketlerinde bulunamayacağı için yapılmış olan işlemin hangi Ziraat Bankası şubesinden yapıldıysa o şubeye başvuru yapılarak geriye dönük dekont alma işlemi sağlanabilir.

Yapılan işlemlerin dekontunu mobil bankacılık aracılığı ile almak için Ziraat Mobile giriş sağlandıktan sonra hesaplarım sekmesinden tüm hesaplarım sekmesine girilerek hesap hareketleri butonundan son 3 ay içinde yapılmış olan işlemlere ait tarih sıralamasına göre istenilen işlemin dekontu alınabilir. 3 ay veya daha eski işlemlere ait olan dekontu almak için Ziraat Bankasının hesabın bağlı olduğu şubesine başvurarak 3 aydan eski işlemler için istenilen dekont alınabilir.

Ziraat Bankası yapılan işlem dekontlarını 10 yıla kadar saklamak zorundadır. Şubeden 2 yıl ila 10 yıl arasında bir işlem dekontu almak için şubeye şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru sırasında hangi işleme ya da hangi döneme ait dekont almak istiyorsanız hiç bir ücret ödemeden detaylı döküman alabilirsiniz. Ziraat Bankası dekont sorgulama ve alma işlemleri ile ilgili gerekli cevapları alamadığınız düşünüyorsanız aşağıda yer alan alandan bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ