• YARIM ALTIN
  8.526,00
  % -0,84
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5998
  % 0,38
 • € EURO
  34,8045
  % 0,19
 • £ POUND
  40,6184
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3496
  % 0,94
 • BITCOIN/TL
  2115087,697
  % 3,46
 • BIST 100
  9.462,63
  % -0,65
Reklam
Reklam

Ziraat Bankası EFT, Havale ve FAST İptali

Ziraat Bankası EFT, Havale ve FAST İptali
Reklam

Bankalar arasında yapılan para transfer işlemi EFT yani fon transferi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Son derece kolay olan bankalar arası para aktarım işlemleri beraberinde hızlı iş yürütmeyi de getirmektedir. Fakat her ne kadar hızlı olsa da bazen kişini dalgın olması veya iş yoğunluğuna bağlı olarak EFT işlemlerinde hata yapması söz konusu olabilir. Bu durumlarla karşı karşıya kalan kişiler sıklıkla Ziraat Bankası EFT, Havale ve FAST İptali nasıl yapılır sorusunu merak etmektedir.

Öncelikle para transfer işlemi teknolojinin gelişmesi ile birlikte dakikalar içerisinde yapılabilir özelliği sahiptir. Fakat bu denli hızlı şekilde yapılan bu işlemin iptali transfer işlemi gibi dakikalar içerisinde yapılamamaktadır. İptale dair esaslar ve güvenlik uygulamaları söz konusudur. Bu yüzden yapılacak olan tüm bankacılık işlemlerinde çok dikkatli ve detaycı olmak gerekir.

Ziraat Bankası EFT İptali

Dilediğiniz yerden mobil uygulama üzerinden veyahut telefon bankacılığı aracılığı ile EFT işlemini çok kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu işlemleri gerçekleştirirken yapılan hatalar karşısında iptal seçeneğini kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası EFT iptali için öncelikle telefon bankacılığı ile iptal işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bir diğer seçenekte mobil uygulamaya girerek orada EFT durumunu izle sonra para transferleri ve EFT iptal adımlarını takip etmeniz halinde iptali yapabilirsiniz. Aynı şekilde internet şubesinden de EFT iptal işlemini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Havale İptali

Havale işlemleri EFT işlemine göre farklılık göstermektedir. EFT’de diğer bankaya para transferi söz konusu olurken havale de Ziraat Bankasına ait bir hesaba para gönderme söz konusudur. Bu işlemde gönderilen para hızlı şekilde alıcı hesabına ulaşmaktadır. Ziraat Bankası havale iptali işlemi EFT’ye göre daha zordur. Çünkü para hızlı bir şekilde diğer hesaba geçmiştir. Diğer hesapta para kullanılmaz ise iptal işlemini şube veya telefon bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası FAST İptali

FAST sistemi ile yapılan para transferleri gelişen teknoloji ile saniyeler içerisinde gerçekleşmektedir. Hal böyle olunca da Ziraat Bankası FAST iptali gibi bir durum söz konusu değildir. Uygulanan bu hizmette gönderilen tutar anında karşı hesaba geçtiği için iptale dair bir işlem geri alınamaz. Sadece alıcı tarafından iade edilir ise hatalı gönderilen ücret iade alınır. Bu yüzden FAST işlemlerinde mutlaka detaycı olmak ve hesap bilgilerini gerekirse defalarca kontrol etmek gerekir. Aradığınız yanıtları Ziraat Bankası EFT, Havale ve FAST İptali içeriğimizde bulamadıysanız eğer aşağıda yer alan alandan bizlere sorularınızı iletebilir veya 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ