• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167979,726
  % 0,41
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama
Reklam

Ziraat Bankası IBAN sorgulama hakkında bilgi arıyorsanız eğer yazımızda tüm sorularınıza yanıt bulabileceksiniz. 1863 yılında Sırbistan’ın Pirot İlçesinde kurulan ve Osmanlı Devleti döneminden bu yana hala faaliyet göstermeye devam eden Ziraat Bankasının kurucusu, Mithat Paşa’dır. Memleket Sandıklarının mirasını günümüze taşımakla birlikte, Ziraat Bankası A.Ş.’nin Türkiye’de faaliyet gösteren altı kamu bankasından biri olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda Ziraat Bankası, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından 2021 yılı içerisinde yapılan “Banka Çalışan ve Şube Sayıları” araştırması sonuçların açıklandı. Yapılan araştırma sonuçlarına göre Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş., toplam 1723 adet şube ve bünyesinde çalıştırdığı 24489 çalışanı ile birinci sırada olmaya devam etmektedir.

IBAN Numarası Nedir?

Günlük hayatta sıkça duyduğumuz ve bir banka terimi olan IBAN (International Bank Account Number yani Uluslararası Banka Hesap Numarası), bir kişinin banka hesabına ya da bir kurumun hesabına para transfer ederken ihtiyaç duyduğumuz bir tür koddur. Avrupa Birliği Düzenlemeleri kapsamında tasarlanan bu IBAN adresleri, ülkeler arasındaki para transferlerinin hızlıca ve düşük maliyetli olmasını sağlar. Ülke kodu ile başlayan IBAN adreslerinin devamı rakamlardan oluşur. Örneğin TR******** şeklinde ülke kodu ile birlikte toplam 26 haneden oluşur. Tüm bankalar için farklı alan kodları kullanılmakla birlikte tüm IBAN adresleri toplam 26 hanelidir.

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası IBAN sorgulamak için birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

Eğer mobil uygulama ya da internet bankacılığı kullanıyorsanız, IBAN kodu “hesap bilgileri” sayfanızda yer alacaktır. İnternet adresine ya da uygulamaya giriş yaptıktan sonra seçenekler sekmesinde yer alan “hesap bilgilerim” kısmına tıklayıp hesabınızla ilgili birçok bilgiye ve IBAN numaranıza ulaşabilirsiniz.

Bir diğer yöntem SMS ile Ziraat Bankası IBAN sorgulama işlemidir. Bunun için 4747 numaralı hatta “IBANBILGI” yazıp boşluk bırakarak “Kartınızın son 6 hanesini” yazarak kısa mesaj gönderilirsiniz. Ziraat Bankası IBAN bilgilerinize ulaşmak için garanti yöntem ise banka cüzdanınıza bakmak olacaktır. “Ziraat Bankası IBAN nerede yazar?” sorusunun yanıtına en kesin şekilde bu yoldan ulaşabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ