• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2169247,636
  % 0,41
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Ziraat Bankası Kredi Kartı ile Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Kartı ile Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?
Reklam

Fiziksel ya da nakit olarak lanse edilen para, artık kendisine soyut bir değer kazandırarak sadece bankadaki bir rakam olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim, günümüzde toplumun her kesimin kredi kartına alışkın olduğu aşikardır. Dolayısıyla her banka kendi müşterilerini kredi kartı konusunda da ürün ve hizmetlerini sunmaktadır. Bu bankalardan biri olan Ziraat Bankası da kredi kartı ile ilgili birçok işlemin müşterilerinin kolaylıkla yapabilme imkanı sağlamaktadır. Bunlar alışveriş yapma, nakit avans ve fatura ödeme gibi pek çok işlemi içermektedir. Peki. Ziraat Bankası kredi kartı ile fatura ödeme işlemi nasıl yapılır? İşte cevabı..

Ziraat Kredi Kartıyla Fatura Ödeme

Her bankada olduğu gibi ziraat Bankasının da müşterilerine bankacılık ürün ve hizmetleri konusunda destek sağlamaktadır. Ziraat bankasından vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı açarak var olan bakiyeniz ile elektrik, su, internet, doğalgaz gibi pek çok faturanızı anında kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Öte yandan ziraat bankası fatura ödeme seçeneklerinden biri de Ziraat Bankası kredi kartı seçeneğidir. Kredi kartınızı aylık faturalarınızdan istediğinizi seçerek ödemelerinizi bir seferlik olabileceği gibi siz hiç uğraşmadan otomatik ödeyerek de yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz kredi kartı ile fatura ödeme işlemi için bankanın gerek internet tabanlı uygulamalarından gerekse Ziraat bankası ATM’lerden kolaylıkla yapabilirsiniz

Ziraat Mobil İle Fatura Ödeme

Evden çıkmadan dakikalar içinde fatura ödemeniz için;

 1. Ziraat mobil uygulamasını indirin.
 2. Uygulamaya T.C kimlik veya Müşteri Hesap no kullanıcı adını yazarak şifrenizle giriş yapınız.
 3. Menü seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza çıkacak olan ödemeler sayfasına giriniz ve ardından Fatura Ödeme seçeneğine tıklayınız.
 4. Karşınıza çıkacak Ziraat Fatura ödeme seçeneklerinden ödemek istediğiniz fatura türünü seçiniz.
 5. Ödemek istediğiniz fatura hangi kuruma aitse o kurumu seçiniz.
 6. Kurum tarafından size verilen abone numarasını giriniz. Buradan sonra size ödemeniz gereken fatura tutarı gösterilecektir.
 7. Bilgileri kontrol ettikten sonra ödeme aracını var olan Ziraat bankası kredi kartı olarak seçiniz.
 8. Son olarak ödeme işlemini onaylayınız. İşte kredi kartı ile fatura ödeme yapma seçeneği bu kadar basit.

Peki, farklı fatura ödeme türleri neler? Onlara da bir bakalım.

Ziraat ATM’sinden Fatura Ödeme

Hangi banka olursa olsun kredi kartınız var ise o bankanın ATM’sinden kolaylıkla fatura ödeyebilirsiniz. ATM fatura ödeme işlemi için kredi kartınızı takıp şifrenizi girdikten sonra Ödemeler- Fatura Ödeme seçeneğine gelerek ödemek istediğiniz faturanın kurum ve abone bilgilerinizle kolaylıkla ödeme yapabilirsiniz.

Ziraat Telefon Bankacılığı ile Fatura Ödeme

Fatura ödemenin bir diğer kolay yolu ise Çağrı Merkezini arayarak işlem yapmaktır. 444 00 00 – 0850 220 00 00 Ziraat Bankası iletişim numaraları ile iletişime geçerek bu işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat İnternet Şubesi Fatura Ödeme

Ziraat Bankası Mobil uygulamasını indirmediyseniz. Cep telefonu ya da Bilgisayar gibi internet tabanlı cihazlarınızla internet şubesine girdikten sonra Ödemeler-Fatura ödeme seçenekleriyle aynı şekilde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası Kredi Kartı ile Fatura Ödeme adımlarıyla ilgili sormak istediğiniz adımlar mı var? Aşağıda yer alan soru sor alanında bize konuyla ilgili sorularınızı iletebilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ