• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1268228,701
  % -0,67
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14
Reklam
Reklam

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma
Reklam

Mekandan ve zamandan bağımsız olarak banka temsilcileri ile iletişim kurmak için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aranabilir. Peki Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma işlemi nasıl yapılır? 7 gün 24 saat boyunca ulaşılabilir olan destek hattı ile tüm finansal işlemler kısa süre içerisinde gerçekleştirilir. Bu hizmetten yararlanabilmek için telefon bankacılığı müşterisi olma şartı vardır. Müşteri olmak isteyenler başvuru işlemlerini en yakın Ziraat Bankası şubesinden gerçekleştirebilirler. Bireysel internet bankacılığı kullananlar bu işlemi internet şubesinden de yapabilirler.

Müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılabilecek işlemler hesap işlemleri, para transferleri, yatırım işlemleri, kart işlemleri, OGS/ HGS işlemleri, şifre işlemleri, ödemeler, bilgi alma, internet bankacılığı teknik destek hizmetleri, başvuru ve başvuru sonucu takip şeklide gruplara ayrılır. Bu işlemleri doğrudan yapmak için 0850 220 00 00 – 444 00 00 numarası aranarak Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma ile işlemler hızlıca tamamlanır. 0850 220 00 00 sesli yanıt menüsünü kullanmak bağlanma sürecinde beklemeye gerek bırakmayacaktır.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlanma

Genellikle kullanıcılar bekleme süresinin fazla olmasından dolayı Ziraat Bankası müşteri temsilcisi ile işlem yapmak istemezler. Bu bekleme süresini kısaltmak için 444 0 000 numarasını arayıp 2 – 0- 1 tuşlaması yapılabilir. Tuşlamalar yapılacak işleme göre değişiklik gösterse de bankanın sesli yanıt sistemini kullanması işlemlerde pratiklik sağlar.

İstenilen yerden ulaşılabilen müşteri hizmetleri için normal koşullarda tahmini bekleme süresi ortalama sekiz dakika olarak belirtilir. Eğer banka ile alternatif bir kanaldan iletişim kurmak isteniyorsa internet sitesinde bulunan iletişim formu doldurulabilir ya da doğrudan e-posta adresi ile mail gönderilebilir. Tüm bankalar için birden fazla iletişim seçeneği mevcuttur.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Beklemeden Nasıl Bağlanılır?

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak için sesli yanıt sistemi üzerinden menüler arası kolayca geçiş yapılabilir. Bu menüde işlemler 0’dan 9’a kadar numaralandırılmıştır.

Bunlar sırasıyla kayıp çalıntı işlemleri, kart işlemleri, bankacılık işlemleri, şifre işlemleri, internet ve mobil bankacılık için teknik destek, hareket, ekstre ve IBAN numarası alma işlemleri, HGS ve OGS işlemleri, banka ürünleri ile ilgili bilgi alma ve başvuru, for English şeklindedir.

Tüm telefonlardan alan kodu çevirmeye gerek kalmadan bu hizmetlere erişilebilir. Telefon bankacılığı ile yapılacak finansal işlemler için günlük ve aylık üst limitler uygulandığı unutulmamalıdır. Bu limitler EFT, fatura ödeme, kredi kartı ödeme, döviz alış ve satış, hesaplar arası Türk lirası hava ve havale işlemleri için geçerlidir.

Reklam
YORUMLAR YAZ