• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167340,592
  % 0,44
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma
Reklam

Bankalar, müşterilerinin gerçekleştirdiği her işlemde çeşitli şartlar koşmaktadır. Bu şartlar müşteriler tarafından yerine getirilmezse veya şartların kötüye kullanımı söz konusu ise bankalar müşterilerine çeşitli işlem kısıtlamaları uygulamaktadır. Bu kısıtlamalardan birisi de Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu sim kart blokesidir. Ziraat Bankası’ndan telefonunuzla yaptığınız herhangi bir işlemde bir sıkıntı olması veya Ziraat Bankası tarafından yasal takipte olmanız, telefon değişikliği vb. birçok sebep Ziraat Bankası’nın size sim kart bloke işlemi yapmasına sebep olabilir. Peki sim kart neden bloke olur? Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl olur?

Ziraat Sim Kart Neden Bloke Olur?

Ziraat Bankası müşteri işlemlerinin güvenliğini sağlamak için çoğu zaman müşterilerinin telefonlarıyla iletişim halinde olmaktadır. Bu durum telefon sisteminizin bankaya bağlılığını ifade eder ve telefonunuzda yaşanacak herhangi bir durum Ziraat Bankası’nın güven problemi yaşamasına sebep olabilir. Aynı zamanda Ziraat Bankası müşterisiyseniz, bankalar tarafından telefon numaranız kaydedilir ve hemen hemen her işlemde telefonunuza bir onay kodu gönderilir. Bu sebeple Ziraat Bankası kişilerin verilerinin ve banka işlemlerinin güvenli olabilmesi için çeşitli sebeplerden sim kart blokesi uygulayabilir. Bu sebepleri maddeler halinde size tanımlayacak olursak;

 • Numaranızın bağlı olduğu operatörü değiştirmeniz sonucunda Ziraat Bankası SMS sisteminizin değiştiğini görür ve bu durumda sim kart blokesi uygulayabilir. Örneğin Türk Telekom kullanan bir müşterinin Turkcell hattına geçmesi sonucunda bağlı olduğu sms bağlantısı değiştiği için Ziraat Bankası sim kart bloke işlemi uygulayabilir.
 • Birçok banka gibi Ziraat Bankası da telefon operatörleriyle anlaşmalı olduğundan telefon numarası veya sim kartının tanımlı olduğu telefonun değişmesi sonucunda Ziraat Bankası sim kart bloke işlemi uygulayabilir.
 • Son olarak telefonunuzun çalındıysa veya kişisel bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçtiyse Ziraat Bankası’na bu durumu bildirebilir ve sim kartınızı banka tarafından bloke işlemine tabii tutabilirsiniz.

Ziraat Sim Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Yukarıda belirtilen herhangi bir durumdan dolayı Ziraat Bankası tarafından sim kart bloke işlemine tabii tutulduysanız aşağıda maddeler halinde belirttiğimiz sim kart bloke işlemlerini kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma yolları şu şekildedir;

 • 0850 222 00 00 veya 444 00 00 numaralı çağrı merkezini arayarak, önünüze çıkan sesli menüde sim kart bloke işlemini belirtmeniz halinde işleminize rahat bir şekilde yönlendirilecekseniz. Diğer bir yöntem ise çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve talebinizi iletebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası ATM’lerine giderek, işlemler menüsünden sim kart bloke işlemini seçebilir ve telefonunuza gelecek sms ve çağrı koduyla sim kart bloke işlemini kaldırabilirsiniz.
 • Size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilir ve gişe işlemleri bölümüyle görüşerek talebinizi iletebilir ve kısa bir süre içerisinde Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Reklam
YORUMLAR YAZ